آیا مراقبتهای ویژه ای بعداز کاشت ایمپلنت مورد نیاز است؟

رعایت بهداشت دهان قبل و بعد از کاشت ایمپلنت ضروری است. دندان کاشته شده نیز برای داشتن نتایج قابل قبول نیاز به مراقبت دقیق دارد که مهمترین آنها به شرح زیر می باشد.
1 .گاز استریل موجود در دهان را تا یک ساعت پس از جراحی، با فشار ملایم نگه داشته و سپس دور بیاندازید.
​​​​​​​2 .تورم تا 22 ساعت پس از جراحی افزایش داشته و پس از آن به تدریج کاهش مییابد و معمولا در پایان هفته اول از بین میرود. جهت کاهش تورم استفاده از کمپرس یخ، پس از اتمام جراحی توصیه میشود. یخ را به مدت 11 دقیقه از بیرون روی محل مورد نظر )روی صورت( قرار داده و سپس 5 دقیقه به بافت استراحت دهید. جهت کاهش تورم پس از جراحی، بالاتر نگه داشتن سر نسبت به بدن در هنگام خواب توصیه میشود.
3 .به دلیل استفاده از داروهای آرامبخش و بیحسی در چند ساعت اولیه پس از جراحی، رانندگی نکنید.
4 .پس از جراحی به مدت یک روز از مسواک زدن در اطراف ناحیه جراحی خودداری نمائید. 2 یا 3 روز بعد از جراحی از مسواک نایلونی نرم بنا به تشخیص پزشک استفاده کنید. بهتر است از خمیر دندان و محصولات تمیزکننده مخصوص دندانهای حساس استفاده شود.
5 .تا زمان کشیدن بخیه روزانه چند مرتبه شستشوی دهان با نرمال سالین یا همان سرم نمکی انجام شود. پس از 3 الی 4 روز از دهانشویه )محلول کلرهگزیدین( استفاده گردد.
6.نوشیدن مایعات پس از جراحی امکان پذیر است و مایعات خنک برای 24 ساعت اول توصیه میشود، ولی برای جویدن باید دقت داشته باشید که اگر دقت کافی نشود میتواند باعث خونریزی و آسیب به ناحیه جراحی شود، بنابراین بهتر است تا 24 ساعت از جویدن پرهیز شود.
7 .در روزهای اولیه پس ازجراحی، از بیرون انداختن آب دهان پرهیز کنید زیرا مکش در فضای دهان باعث تشدید خونریزی میشود
8 . از جویدن هر خوراکی سختی در سمتی که ایمپلنت کار گذاشته شده است خودداری نمایید.
9 .تمرینات و فعالیتهای ورزشی در چند روز ابتدایی پس از جراحی را متوقف نمایید.
10.بعد از کاشت ایمپلنت، از مصرف دخانیات پرهیز کنید.
11.داروهای تجویزی را مطابق دستور پزشک مصرف کنید.​​​​​​​

دکتر محمود ادیب بهترین متخصص ایمپلنت

کلینیک دکتر ادیب با کادری مجرب  یکی از معدود کلینیک ها در زمینه ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در تهران محسوب می شود. این مرکز انواع درمان های دندانپزشکی را با کمک فناوری های دیجیتال انجام می دهد و از بروز ترین  فناوری ها  در این زمینه نظیر لیزر دندان، کد کم و انواع نرم افزارها و .... جهت درمان های دندانپزشکی بهره می برد. با مراجعه به کلینیک  دکتر ادیب  می توانید به بهترین نحو ممکن هم درمان شوید و هم زیبایی دندان ها را برای خود فراهم آورید 

مشاوره رایگان با متخصص