real time web analytics

ایمپلنت دندان 

زیبایی دندان مهم است، اما نه برای دندانی که وجود ندارد! اگر دندان از دست رفته باشد، قبل از هرچیز، کاشت دندان است که اهمیت پیدا می‌کند. شاید بد نباشد ایمپلنت را انقلابی عظیم در کاشت دندان معرفی کنیم که همگام با مدرن‌ترین متدها، بهترین روش جایگزینی دندان محسوب می‌شود. افرادی که گذرشان به کاشت دندان به روش پروتز افتاده باشد، معجزه این روش را بیش از دیگر افراد درک خواهند کرد.
تاثیر منفی از دست دادن دندان‌های جلویی در روابط اجتماعی، امری اجتناب ناپذیر است. برهم خوردن حالت لب‌ها، ظاهر نا زیبا حین صحبت کردن و فاجعه‌ای که حین لبخند زدن رخ می‌دهد، تنها با کاشت دندان به روش ایمپلنت رفع و رجوع خواهد شد.
شباهت همه جانبه ایمپلنت با کیفیت با دندان طبیعی، دستاویزی است که محبوبیت این روش کاشت دندان را به شدت افزایش داده است. این مزیت رقابتی، همان چیزی است که ایمپلنت را نسبت به پروتز رجحان داده است.
تا اینجا، روی روشن کاشت دندان به روش ایمپلنت بررسی شد اما ایمپلنت روی تاریکی هم دارد که اگر با تخصص و تبحر دندان پزشک همراه نباشد، خطر آفرین و پرریسک خواهد بود. با توجه به این که ایمپلنت یکی از خدمات هزینه‌بر دندانپزشکی است و به طور مستقیم با سلامت دهان و دندان شما سر و کار دارد، برای انتخاب کلینیک دندان پزشکی و دندان پزشک، عزمتان را جزم کنید و وسواس کافی به خرج دهید.
اگر می‌خواهید از خدمات ایمپلنت استفاده کنید، بد نیست قبل از هر اقدامی اطلاعاتی جامع در مورد کاشت دندان داشته باشید. در این مقاله تلاش شده که به مهترین و کاربردی‌ترین نکات این حوزه اشاره شود

ایمپلنت چیست ؟

هرچند شباهت ایمپلنت با دندان طبیعی فوق العاده بالا است، اما به هر حال، نوعی دندان مصنوعی محسوب می‌شود که به صورت دائمی درون دهان قرار گرفته و دست شما را برای جابجایی باز نمی‌گذارد.
با توجه به شباهت ایمپلنت با دندان طبیعی، حساسیت آن نسبت به رسیدگی بهداشتی و مراقبتی نیز قابل توجه است. از این بابت نگران نباشید چرا که مشاوره و تذکرات لازم پس از کاشت ایمپلنت توسط متخصص در اختیار شما قرار می‌گیرد.
به طور کلی، ایمپلنت دندان یک پایه قوی به شکل میله‌ای از جنس تیتانیوم برای دندان است که نقش ریشه را برای دندان ایفا می‌کند. احتمالا حدس زده‌اید که انتخاب تیتانیوم برای مواد اولیه این ریشه مصنوعی، سازگاری بسیار بالای آن با بدن است. این که لثه و استخوان فک شما آماده میزبانی از ایمپلنت هست یا خیر، نیاز به ویزیت دندانپزشک متخصص دارد و از حوصله این مقاله خارج است.​​​​​​​

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت  

​به صورت کلی اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت را می توان به سه دسته تقسیم نمود : 1- اباتمنت 2 - فیکسچر 3 -روکشهای دندانی
واضح است که هر دسته خود ، به تنهایی انواع مختلف دارند که شرح آن در این مقال نمی گنجد اما جهت دریافت  اطلاعات  تکمیلی می توانید به  وبلاگ کینیک دکتر ادیب   مراجعه فرمائید.

​فیکسچر به عنوان ریشه دندانی در ایمپلنت ایفا نقش داشته که درون استخوان قرار داده می شود. فیکسچر بصورت پیچ است که نیازمند جراحی جهت قرارگیری در استخوان فک است. تیتانیومی بودن فیکسچر موجب افزایش قیمت ایمپلنت شده است. اباتمنت دیگر قسمت بوده که بر روی فیکسچر قرار می گیرد، روکش به عنوان تاج دندان روی اباتمنت قرار می گیرد. ساخت روکش در لابراتوار توسط متخصص ایمپلنت متناسب با نیاز بیمار صورت می گیرد.

کاشت ایمپلنت دندان چه فوایدی برای بیماردارد؟

با افزایش سن افراد، فقدان دندانها افزایش یافته، که این امر باعث مشکلات زیادی نظیر مشکل تناول غذا، صحبت کردن و نقص زیبایی می شود. این عوامل سبب رجوع افراد پیش متخصص ایمپلنت جهت کاشت دندان شده است. درمان قدیمی برای حل مشکلات فوق مصرف پروتزهای کامل بوده است، که مشکلات مربوط به خود را داشت. امروزه مزایای کاشت دندان نسبت به پروتزهای قدیمی اثبات شده است. شکست های متعدد همراه نارضایتی بیماران با روش های جایگزین ایمپلنت همانند استفاده از پروتز ثابت، متحرک و اثرات مضر و جانبی استفاده پروتز متحرک بجای کاشت دندان برای بیمار باعث رجوع دندانپزشکان به استفاده ایمپلنت دندان شده است. روش های کاشت دندان نیز رو به پیشرفت بوده که از روش های جدید می توان به ایمپلنت بدون جراحی اشاره نمود.​​​​​​​

بازگشت به فهرست محتوا

کاشت دندان چه کاربردی دارد؟

قراگیری پروتز ثابت دندان بر روی آن
قرارگیری پروتز متحرک بر روی ایمپلنت ( اوردنچر ) ( باعث ثابت شدن پروتز متحرک می شود )
زیبایی دندان بوسیله کاشت دندان و همچنین رفع مشکلات فقدان دندان و فاصله بین دندانها​​​​​​​

بازگشت به فهرست محتوا

انواع ایمپلنت دندان چگونه است؟​​​​​​​

ایمپلنت را براساس معیارهای گوناگونی تقسیم بندی کرده اند که براساس شکل، موقعیت و روش بکارگیری چهار گروه اصلی ایمپلنتها عبارت اند از:

subperiosteal :ایمپلنت بالای استخوان فک زیر بافت لثه قرار می گیرد. این نوع از جنس تیتانیم است. این نوع بیشتر در درمان کاشت یک مرحله ای استفاده می شود. نوع ساب پریواستیل بیشتر برای افرادی که دندان مصنوعی استفاده می کنند و ارتفاع استخوانی ایشان کمتر است جهت ثابت محکم کردن دندان مصنوعی استفاده می شود.

Transosteal : این نوع بیشتر برای فک پایین استفاده می شود که بین استخوان فک ، لثه قرار می گیرد.

Endosteal :درون فک قرار داده می شود. در روش دو مرحله ای بیشتر استفاده می شود. این نوع دارای جنس فلز یا فلز پوشش داده شده با سرامیک ساخته می شود. ایمپلنت اندواستیل دارای انواع رزوه دار، تیغه ای و پیچ طور می باشد که کاربرد فراوانی در جایگزینی دندان مصنوعی دارند.

Intramucosal:
مینی ایمپلنتها نیز یکی از انواع این قطعات می باشند که قطر آن کمتر از ۳ میلیمتر است و زمانی که پهنای استخوان به اندازه کافی نباشد مینی ایمپلنت استفاده کنیم. البته ایمپلنتهای Implant External Connection و Implant Internal Connection نیز از انواع ایمپلنت می باشند.

بازگشت به فهرست محتوا

روش های کاشت دندان چگونه است؟​​​​​​​

براساس روش کاشت دندان،چهار روش کاشت مورد استفاده قرار می گیرد:

کاشت یک مرحله ای
کاشت دو مرحله ای

کاشت فوری یا ایمپلنت بدون جراحی و درد


در روش دو مرحله ای پس از چند ماه ایمپلنت درون لثه قرار می گیرد، این امر جهت ایجاد اتصال و پیوند مناسب بین فیکسچر و استخوان فک صورت می گیرد. در روش کاشت تک مرحله ای پس از چند ماه روکش بر روی ایمپلنت قبلا گذاشته شده، قرار می گیرد. این در حالی است که در روش فوری پس از کاشت قطعه روکش روی آن قرار می گیرد.

کاشت ایمپلنت بدون جراحی که به روش پانچی نیز موسوم است، روشی نوین جهت کاشت ایمپلنت است که با کمترین درد، خونریزی و جراحی محدود کاشت انجام شده که عوارض ناشی جراحی حداقل است، این روش درمانی از مدرن ترین روش های کاشت دندان است. بسته به روش مورد استفاده جراحی همچنین نوع مواد مصرفی میزان هزینه کاشت ایمپلنت متفاوت است.

بازگشت به فهرست محتوا

کاشت دندان (ایمپلنت) چه مزایایی نسبت به پروتز دارد؟

با افزایش سن متعاقبا گسترش بی دندانی به دلیل نيـاز بیشتر برای پروتز متحرك و مـشكلات متعاقب آن، بیماران متقاضي بارگـذاري زود تـر ايمپلنـتهـاي دنـداني هستند. بـا ايـن حـال هنـوز پـژوهش هـا بـراي بهبـود روشـهاي جراحـي جهت بهبـود شـرايط ايمپلنتها در جهت بارگـذاري زود هنگام و فوري در درصد بيشتري از بيماران ادامه دارد.​​​​​​​
​​​​​​​
اصلی ترین مزایای ایمپلنت شامل :
​​​​​​​
_ حفظ استخوان فک ( عدم درمان دندان از دست رفته باعث تحلیل لثه شده که سبب تخریب دندانهای مجاور می شود)
_ حفظ زیبایی صورت با ایجاد ردیف مرتب دندانها
_ عدم نیاز تراش دادن ارتفاع صورت
_ ثابت نگه داشتن ارتفاع صورت
_ افزایش توانایی جویدن و تغذیه بهتر
_ افزایش اعتماد به نفس اجتماعی
_ بهبود تکلم در نتیجه عدم تحلیل استخوان فک
در درمان ایمپلنت مانند دیگر درمانها نیاز تراشیدن دندانهای مجاور نیست.
_ کاهش اندازه پروتز دندان
ثبات کردن پروتز متحرک نهایتا نتیجه بهبود تکلم و جویدن غذا
ایمپلنت فشار اضافی به لثه نمی آورد.
_ بهبود سلامت روانی بیمار

بازگشت به فهرست محتوا

جراحی کاشت دندان شامل چه مواردی است ؟

یکی از ملزومات جهت جراحی کاشت دندان جوش خوردن پایه ی تیتانیومی با استخوان فک است که نیازمند زمان است. بااین وجود امروزه با روشهایی استخوان سازی تحریک شده که سبب کاهش زمان جوش نهایتا درمان شده است. مراحل درمانی شامل مراحل زیر است:

_ معاینه توسط متخصص ایمپلنت، بررسی های پاراکلینیکی، تهیه رادیوگرافی های اختصاصی

_ عمل جراحی ایمپلنت با بی حسی موضعی، بدون درد، کاشت دندان در استخوان فک و برقراری پیوند با استخوان ( این مرحله می تواند در اتاق عمل یا در مطب انجام شود.)

_ ساخت روکش برای ایمپلنت طی دوره چند ماهه

زمان لازم جهت جوش خوردن ایمپلنت درون فک پایین حداقل سه ماه است که زمان برای فک بالا حداقل پنج ماه است. در صورت درمان سینوس لیفت درون فک بالا به مدت زمان لازم یک ماه افزوده می شود. فرایند کاشت نیازمند همکاری جراح فک، متخصص دندانپزشکی است. درمان های کاشت ایمپلنت بدون جراحی از روش های نوین کاشت دندان محسوب می شود.

بازگشت به فهرست محتوا

عوامل موثر بر موفقیت کاشت دندان چیست ؟

میزان موفقیت ایمپلنت دندان بالای ۹۷ درصد است. کاشت ایمپلنت باید زمانی باشد که رشد استخوان فک کامل شده باشد در غیر این صورت ممکن است طول ایمپلنت دندانی زمانهای بعدی کوتاه تر شود که تناسب کمتری با دبگر دندانها داشته باشد. در شرایطی که درون استخوان فک کمبود استخوان باشد جراحی پیوند استخوان استفاده می شود. سازگاری تیتانیوم با بدن مزیت این قطعه است اما عوامل دیگر شامل :

_ وضعیت سلامتی بدن بیمار
سلامت لثه دندان
وجود استخوان کافی برای جوش خوردن
_ عدم عفونت، درد و خونریزی ایمپلنت دندان
_ تلاش بیمار جهت مراقبت دندان کاشته شده
_ مهارت، تجربه متخصص ایمپلنت
_ نوع ایمپلنت

بازگشت به فهرست محتوا


معمولا اگر کاشت دندان توسط دندانپزشک متخصص ایمپلنت و با تجربه برای بیمار کارگذاری شود عمر ایمپلنت نامحدود بوده و دایمی است که تا آخر عمر جایگزین مناسبی برای دندانهای طبیعی است. با این وجود عدم مراقبت کافی، همچنین عدم مراجعه نزد متخصص ایمپلنت می تواند باعث کاهش موفقیت جراحی شود. ولی عواملی سبب دوام، عمر بیشتر کاشت دندان می شوند که عبارتند از:
​​​​​​​
_ میزان بهداشت، نحوه نگهداری ایمپلنت توسط بیمار
_ نوع ایمپلنت مورد استفاده
_ قطر، طول قطعه
_ سلامت بدن بیمار
_ توزیع صحیح نیروها روی دندان
_ مهارت و تجربه متخصص ایمپلنت
​​​​​​​
پوکی استخوان سبب کاهش موفقیت کاشت دندان می شود لذا درمان پوکی استخوان عمر کاشت را افزایش می دهد.


عمر کاشت ایمپلنت دندان چقدر است؟

بازگشت به فهرست محتوا

پس از جراحی ایمپلنت دندان سه هفته تا شش ماه عوارضی موقت دیده می شود که بسته به زمان جراحی، نوع جراحی، واکنشهای بافتی بیمار متفاوت است. در این موارد نیاز به مصرف مسکن و آنتی بیوتیک است. برخی از این عوارض عبارتند از:

_ اندک لق شدن دندان کنارایمپلنت در منطقه کاشت
_ تورم بعد گذاشتن ایمپلنت در موارد نادر
_ شکستگی مواد ترمیمی
_ زمان بر بودن مدت درمان (مدت زمان ۴ تا ۹ ماه )
_ گز گز یا بی حسی گوشه ی لب
_ شکستگی بدنه ایمپلنت


ورم ناحیه جراحی طبیعی است که به مرور زمان کمتر می شود. پس از جراحی می توان از کمپرس سرد( کیسه یخ) سمت خارجی صورت استفاده کرد. بایستی جهت جلوگیری عفونت دستورات متخصص ایمپلنت را رعایت کرد در غیر اینصورت عفونت می تواند باعث تب شود. در روش کاشت ایمپلنت بدون جراحی این عوارض به شکل محسوسی کاهش می یابد 

عوارض کاشت دندان چیست؟

بازگشت به فهرست محتوا

مراقبت از ایمپلنت کاشته شده چگونه باشد؟​​​​​​​

بعد جراحی ایمپلنت دندان بایستی بهداشت حفظ شود برای این امر نیاز به استفاده مسواک بین دندانی، مسواک معمولی، نخ دندان و دهان شویه بطور منظم است. اگر باکتری ها و میکروب ها در ایمپلنت جمع گردند، عمر آن کاهش می یابد. میزان مهارت متخصص ایمپلنت بر دوام کاشت تاثیر دارد. ولی به غیر مسایل ژنتیکی میزان مراقبت خود بیمار بسیار مهم است. بسته به میزان مراقبت صحیح عمر ایمپلنت افزایش می یابد. معمولا به بیمار بعد جراحی توصیه می شود که غذای نرم مصرف کند.
مدت زمان درمان بین ۳ تا ۶ ماه که در مواردی ۹ ماه می باشد. بعد جراحی و کاشت باید بیمار در فواصل ۳ ماهه برای سال اول سپس بصورت هر ۶ ماه یکبار به متخصص ایمپلنت مراجعه کند. البته برخی بیماران نیاز به مراقبت و کنترل بیشتری دارند. در روش کاشت ایمپلنت بدون جراحی این موارد به شکل محسوسی کاهش می یابد.

بازگشت به فهرست محتوا

ایمپلنت فوری با استفاده از فن آوری دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی استفاده می کند. دندانپزشک با داشتن این اطلاعات معتبر می‌تواند عمل کاشت ایمپلنت را با کمترین شکاف در فک طراحی کند.
چون عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال به منظور ایجاد کمترین شکاف ممکن طراحی شده است؛ درد به طور قابل توجهی نسبت به عمل جراحی ایمپلنت سنتی کاهش پیدا می‌کند.
 حین انجام مراحل کاشت دندان راهنمایی کاملا دقیقی با توجه به محل قرارگیری دندان های شما در اختیار پزشک قرار می گیرد که با استفاده از آن جراح می تواند مطمئن باشد که عمل جراحی کمترین آسیب را به اعصاب اطراف یا دندانهای مجاور وارد می کند. این راهنما همچنین به دندانپزشک کمک می کند تا دقیق ترین و کوچکترین شکاف های ممکن را برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کند.

دندانپزشکی دیجیتال - کد /کم

ایمپلنت دندانی دیجیتال یکی از شگفتی های دندانپزشکی مدرن هستند. آنها برای جایگزین کردن دندان هایی که توسط استخوان فک شما ساپورت می‌شدند؛ طراحی شده اند تا شما را قادر سازند که مانند قبل از خوردن غذا های دلخواه خود لذت ببرید. ایمپلنت های دندانی دیجیتال نیاز به مراقبت خاصی ندارند و تا پایان عمر عملکرد خود را حفظ می کنند.
دندانپزشکی طی سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است و ایمپلنتولوژی به عنوان یکی از شاخه‌ های آن، توسعه گسترده ای پیدا کرده است. با تکنولوژی امروزی استفاده از ایمپلنتهای دندانی دیجیتال که جایگزین تاج دندان مصنوعی پروتزی سنتی شده اند؛ زیبایی و عملکرد به مراتب بهتری دارند.
 هر چند به سبب تکنولوژی مدرن مورد استفاده در روش ایمپلنت دندان دیجیتال، هزینه آن نسبت به ایمپلنت دندان سنتی کمی بیشتر است اما مزیت هایی مانند سرعت در انجام فرایند کاشت ایمپلنت دندان، عوارض جانبی حداقل و ایجاد لبخندی بی نقص و زیبا با بهترین کیفیت ممکن ارزش پرداخت هزینه آن را دارد.​​​​​​​

دندانپزشکی دیجتال

یکی از بزرگ‌ترین مزایای ایمپلنت دندان دیجیتال این است که بر مبنای اثر دندان هر فرد طراحی می شود. زمانی که اثر دندان از بیمار گرفته شد؛ تمام تغییراتی که می تواند به بهبود کاشت ایمپلنت و ظاهر پروتز دندان مصنوعی کمک کند؛ توسط کامپیوتر طراحی می شود. این طراحی تنها مزیت استفاده از تکنولوژی پیشرفته در ایمپلنتولوژی نیست بلکه دندانپزشک می‌تواند به طور کامل، پروتز دندان مصنوعی را در زمان مورد نیاز طراحی کند. در نتیجه می توان گفت کاشت ایمپلنت دیجیتال می تواند حتی برای موارد و نمونه های بسیار پیچیده طوری عمل کند که نتیجه نهایی دقیقا شبیه دندان طبیعی فرد باشد. 
از دیگر مزیت های ایمپلنت دندان دیجیتال ساخته شدن آن بر اساس داده های ورودی به کامپیوتر برمبنای جای دندان بیمار است. زمانی که جای دندان از بیمار گرفته می‌شود، نتایج به کامپیوتری منتقل شده و در آن مدلهای مختلفی از این که دندان تکی یا چند دندان کنار هم در دهان بیمار به چه شکل قرار می گیرند؛ ظاهر می شود سپس دندانپزشک می تواند از برنامه های طراحی پروتز دندان مصنوعی پیشرفته در صورت نیاز برای موارد پیچیده تر استفاده کرده، و نحوه قرار گیری پایه های ایمپلنت در استخوان فک بیمار را طراحی کند. با تکمیل طراحی نحوه قرار گیری پایه های ایمپلنت، طراحی پروتز دندانی با استفاده از جای دندان بیمار به راحتی و با بهترین موقعیت قرار گیری در فک بیمار انجام می گیرد.​​​​​​​

عمل جراحی ایمپلنت دندان در روش دیجیتال: در این روش حین جراحی تنها شکاف کوچکی در فک بیمار ایجاد شده واین امر موجب کاهش قابل توجه درد و ناراحتی و زمان ریکاوری بیمار می شود. این روش در ایمپلنت دندان به معنی ایجاد شکاف هایی به اندازه کافی کوچک است که نیاز به بخیه زدن ندارد.
عمل جراحی با حداقل شکاف در کاهش قابل توجه خونریزی و تورم بعد از کاشت ایمپلنت نیز بسیار موثر است. از طرف دیگر در عمل جراحی کاشت ایمپبنت سنتی با شکاف زیاد، جراح باید تمام لثه را بریده تا به استخوان فک برسد و محل قرار گیری رشته های عصبی را تعیین کرده و شرایط استخوان را ارزیابی کند

ایمپلنت فوری بدون جراحی و در و خون ریزی

مزایای ایمپلنت دندانی :
. حفظ بهداشت دهان و دندان بهتر
. درصد موفقیت بالاتر
. بهبود اعتماد به نفس
. نتایج طولانی مدت تر 
. امکان کاشت چند پایه ایمپلنت طی یک جلسه
. ایمپلنت های دندانی با ظاهری کاملا طبیعی
. عدم نیاز به چسب یا هرگونه ماده اضافه ای هنگام کاشت
. جلوگیری از تحلیل استخوان و تحلیل لثه حفظ پایداری و عملکرد پروتز دندان مصنوعی در بهترین حالت

بازگشت به فهرست محتوا
مشاوره رایگان با متخصص

ایمپلنت های دندان دارای انواع مختلفی هستند اما ایمپلنت دندان دیجیتال درصد موفقیت بالاتری نسبت به ایمپلنت دندان سنتی دارد به طوریکه آمار نشان می دهد حدود ۹۸ درصد از آن تا پایان عمر در فک بیمار بدون ایجاد مشکل باقی مانده است. ایمپلنت دندان دیجیتال در قسمت پیچ خود حاوی مواد مخصوصی مانند کلسیم فسفات اسپری شده است که به فرایند جوش خوردن استخوان فک کمک می کند. به علاوه حالت مخروطی شکل پیچ ایمپلنت دیجیتال با طراحی خاص، کاشت ایمپلنت را در فک بسیار دقیق و ظریف امکان پذیر می سازد و تضمین می کند که پروتز دندان‌مصنوعی در نهایت بسیار راحت و با کمترین فشار روی پایه‌های ایمپلنت سوار شود​​​​​​​

ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت سنتی ؟

بازگشت به فهرست محتوا

نحوه کاشت ایمپلنت های دیجیتال تقریبا با ایمپلنت سنتی مشابه است. مراحل آن نیز مثل ایمپلنت استاندارد در دو مرحله انجام می گیرد. جلسه اول حدود یک ساعت و جلسه دوم حدوداً ۳۰ دقیقه وقت نیاز دارد. 
• پس از اینکه دندانپزشک عکس های اشعه ایکس را بررسی کرده و نتایج مورد نظر را تشخیص داد؛ پایه ایمپلنت دیجیتال با بی حسی موضعی بدون نیاز به هیچ گونه ماده بیهوشی در استخوان فک بیمار کاشته می شود.
• شکافی در بافت لثه ایجاد می شود تا استخوان فک بیرون آید.
•  یک سوراخ کوچک داخل استخوان فک ایجاد می‌شود تا پایه ایمپلنت کاشته شود.
•  ایمپلنت در آن سوراخ پیچ شده و در محل طراحی شده محکم می شود.
•  یک stop-cap برای پوشش دادن ایمپلنت روی آن قرار گرفته و محل عمل با بخیه بسته می شود.
• بعد از حدود ۱۰ روز بخیه ها کشیده شده و دندانپزشک بهبودی محل کاشت ایمپلنت را ارزیابی می کند.
• معمولاً ایمپلنت های دیجیتال فرآیند بهبود را تسریع کرده و به این معنی است که درمان ثانویه حدوداً بعد از ۱۰ تا ۱۲ هفته پس از جلسه اول می‌تواند انجام گیرد.
• در مرحله دوم یک بی حسی موضعی استفاده شده و یک شکاف  کوچک برای بیرون آمدن پایه ایمپلنت ایجاد می شود.
•  stop-cap موقتی برداشته شده و یک اباتمنت به ایمپلنت متصل می شود.
• پس از اینکه فرآیند بهبودی کامل شد؛ پروتز دندان دیجیتال جدید یا همان تاج دندانی دیجیتال که از طریق جای گاز زدن بیمار ساخته شده؛ روی ایمپلنت ها سوار می شود.
• از یک پیچ کوچک برای محکم کردن پروتز دندان دیجیتال روی اباتمنت استفاده می شود.
•  اتصالات تنظیم شده تا راحت بودن پروتز دندان در دهان بیمار تضمین شود.
• پس از تکمیل کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال، استفاده از پروتز دندان دیجیتال تقریباً تا پایان عمر بدون هیچ مشکلی برای بیمار امکان پذیر است.​​​​​​​

کاشت ایمپلنت دندان در روش دیجیتال چگونه است؟

بازگشت به فهرست محتوا

کلینیک دکتر ادیب با کادری مجرب  یکی از معدود کلینیک ها در زمینه ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در تهران محسوب می شود. این مرکز انواع درمان های دندانپزشکی را با کمک فناوری های دیجیتال انجام می دهد و از بروز ترین  فناوری ها  در این زمینه نظیر لیزر دندان، کد کم و انواع نرم افزارها و .... جهت درمان های دندانپزشکی بهره می برد. با مراجعه به کلینیک  دکتر ادیب  می توانید به بهترین نحو ممکن هم درمان شوید و هم زیبایی دندان ها را برای خود فراهم آورید .​​​​​​​

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.